WIRTUALNE WYCIECZKI - OBIEKTY KOMERCYJNE

Wirtualny spacer wykonany przez Zwiedzanie360 po Restauracji ImpresjaImpresja Cafe to restauracja urządzona w starym, przedwojennym budynku krytej pływalni. Zapraszamy na wirtualny spacer po nowo zaaranżowanych wnętrzach. Prezentowane w naszej Galerii wirtualne wycieczki wzbogacamy opisem, historią danego miejsca.

Wirtualny spacer wykonany przez Zwiedzanie360 po serwisie BesmarexBesmarex w latach 1993 - 2015 był Autoryzowanym Dealerem Volkswagena. Obecnie wieloletnie doświadczenie w serwisowaniu samochodów marki Volkswagen gwarantuje profesjonalną obsługę oraz atrakcyjne ceny W swojej ofercie posiada między innymi: - sprzedaż samochodów nowych i używanych z pełną obsługą finansową, - przeglądy okresowe, - serwis gwarancyjny i pogwarancyjny,

muzeumminiaturkaNowa siedziba Muzeum Ślaskiego znajduje sie na terenach byłej kopalni "Katowice" (dawniej "Ferdinandgrube" na cześć Ignacego Ferdinanda von Beyma - inicjatora powstania kopalni). Kopalnię założył hrabia Stanisław Mieroszewski, który zakładał wówczas wiele kopalń na terenie swoich gruntów. Pierwszymi właścicielami kopalni byli wspomniany Ignacy Ferdinand von Beym

WIRTUALNE WYCIECZKI - OBIEKTY TURYSTYCZNE

bedzin-zamek-miniZamek w Będzinie - już w IX w. w miejscu dzisiejszego Zamku istniał gród. Było to miejsce strategiczne ze względu na bliskie położenie rzeki, co sprzyjało obronie, jak również na fakt, że przebiegał tędy szlak handlowy.

cmentarz_hutniczyCmentarz Hutniczy w Gliwicach jest najstarszą zachowaną nekropolią gliwicką. Został założony w 1808 r. przez zarząd Pruskiej Królewskiej Odlewni Żelaza . Chowano tu osoby zasłużone dla rozwoju przemysłu w Gliwicach, szczególnie dla odlewnictwa i hutnictwa.

katedra_ewangelickaKatedra Ewangelicka - w połowie XIX w. Katowice przeżywały okres dynamicznego rozwoju przemysłowego dzięki właścicielowi tych terenów Franzowi Wincklerowi. Otworzył tu liczne zakłady przemysłowe, które przyciągnęły innych przedsiębiorców, a także linię 

WIRTUALNE WYCIECZKI - OBIEKTY OPUSZCZONE

Wirtualny spacer wykonany przez Zwiedzanie360 po walcowni w SzopienicachWalcownia Cynku w Katowicach - Szopienicach została wybudowana w 1904 r. przez koncern Giesche w pobliżu Huty Bernhardi oraz linii kolejowej Szopienice - Siemianowice. Położenie to było korzystne ze względu na dostawy surowca i wywóz blach cynkowych koleją.

Wirtualny spacer wykonany przez Zwiedzanie360 przy wieży cisnień w ZabrzuWieża ciśnień w Zabrzu - najstarsza z zachowanych wież ciśnień w województwie śląskim. Zbudowana w 1871 roku w stylu uproszczonego neogotyku była częścią Donnersmarckhutte należącej do jednego z najbogatszych rodów w Europie Dennersmarcków.

strzałka do góry